Miarka Tadeusz

(1933 – 2013 )

Urodził się 31 grudnia 1933 r.

Był wybitnym nauczycielem, harcmistrzem i krajoznawczą. Pełnił funkcje komendanta hufców Radom – powiat i Kielce – miasto oraz zastępcy komendanta Kieleckiej Chorągwi ZHP.

W latach 1972 – 1992 jako sekretarz Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Kielcach podejmował inicjatywy służące rozwojowi turystyki i krajoznawstwa w regionie świętokrzyskim.

Był odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta i Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Miarka Tadeusz

Zmarł 17 pażdziernika 2013 roku. Został pochowany na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

prosimy o uzupełnienie naszego materiału o dh Tadeuszu wszystkich tych co posiadają informacje o jego działalności harcerskiej - email: dhkielce@dhkielce.zhp.pl   lub   nietylkoja@onet.eu