Kliknij by powrócić do nadrzędnej strony






...poświęcony tym, którzy na trwałe zapisali się w historii kieleckiego harcerstwa




Ten, jakże „mały pomnik” chcemy poświęcić instruktorom harcerskim - ludziom którzy odcisnęli trwałe piętno na kieleckim harcerstwie. W życiu każdego z nas. W wychowaniu zuchów i harcerzy stosowali różnorodne metody, do celu dążyli różnymi drogami. Dokonywali niejednokrotnie trudnych, nie zawsze właściwych historycznie wyborów. Jednak zawsze nadrzędnym celem ich działania było dobro naszej harcerskiej organizacji – dobro młodego człowieka. Warto ocalić od zapomnienia te, jakże różne osobowości, które łączyła jedna pasja – harcerstwo.
Zapraszamy do tworzenia razem z nami tego „pomnika pamięci”.



Natalia Machałowa

Natalia
Machałowa
1916 – 1984

Tadeusz Król

Tadeusz
Król
1912 – 1987

Kazimierz Jęczmyk

Kazimierz Jęczmyk
1912 – 1997

Julian Hendler

Julian
Hendler
1907 – 2008

Tadeusz Paradowski

Tadeusz
Paradowski
1919 – 2005

Lucjan Skrobot

Lucjan
Skrobot
1930 – 2004

Rozalia Laszczyk

Rozalia
Laszczyk
1947 – 1995

Halina Brede

Halina
Brede
1919 – 2004

Jan Zawadzki

Jan
Zawadzki
1908 – 1997

Jerzy Drogomirecki

Jerzy
Drogomirecki
1923 – 1999

Eugenia Prauss

Eugenia
Prauss
1905 – 1987

Seweryn Dąbrowski

Seweryn
Dąbrowski
1928 – 1998

Tadeusz Gruszczyński

Tadeusz
Gruszczyński
1902 – 1993

Wacław Bielobradek

Wacław
Bielobradek
1908 – 1987

Krzysztof Kaczanowski

Krzysztof
Kaczanowski
1947 – 1987

Józef Dobski

Józef
Dobski
1911 – 1992

Edward Wołoszyn

Edward
Wołoszyn
1903 – 1977

Wojciech Szczepaniak

Wojciech
Szczepaniak
1927 – 1944

Tadeusz Walis- Walisiak

Tadeusz
Walis- Walisiak
1917 – 1994

Edmund Massalski

Edmund
Massalski
1886 – 1975

Marian Marjański

Marian
Marjański
1927 – 2006

Maria Chodnikiewicz

Maria
Chodnikiewicz
1918 – 2007

Ryszard Mazur

Ryszard
Mazur
1943 – 2010

Zdzisław Szczęśniak

Zdzisław
Szczęśniak
1926 – 2011

Stanisław Jasiński

Stanisław
Jasiński
1940 – 2006

Michał Kutwin

Michał
Kutwin
1933 –1994

Janusz Rubacha

Janusz
Rubacha
1938 – 2009

janusz Bajer

Janusz
Bajer
1939 – 2002

Urszula Kępkowska

Urszula
Kepkowska
1932 – 2014

Mariusz Zaremba

Mariusz
Zaremba
1956 – 2010

Urszula łukaszczyk

Urszula
Łukaszczyk
1971 – 2003

Dubiel Włodzimierz

Włodzimierz
Dubiel
1954 – 2004

Maj Stefan

Stefan
Maj
1922 – 2012

Edmund Fuchs

Edmund
Fuchs
1922 – 2004

Żelazny Bogdan

Bogdan
Żelazny
1927 – 2000

Władysław Szlefarski

Władysław
Szlefarski
1927 – 2008

Stefan Wołowiec

Stefan
Wołowiec
1930 – 2008

Ziomek Barbara

Barbara
Ziomek
1937 – 1994

Kułagowska Elżbieta

Elżbieta
Kułagowska
1947 – 2010

Dziewięcka Zofia

Zofia
Dziewięcka
1919 – 1939

Osemlak Stanisław

Stanisław
Osemlak
1932 – 2009

Unger Ryszard

Ryszard
Unger
1905 – 1984

Przybysławski Stanisław

Stanisław
Przybysławski
1913– 2003

Urszula Kołda

Urszula
Kołda
1945– 2012

Lorek Wacław

Wacław
Lorek
1927– 2008

Gołebiowski Zenon

Zenon
Gołębiowski
1906– 1973

Gębicowa Antonina

Antonina
Gębicowa
1899– 1990

Krawczyk Jerzy

Jerzy
Krawczyk
1923– 2004

Krzemiński Stefan

Stefan
Krzemiński
1906– 1943

Jerzy Kurzyk

Jerzy
Kurzyk
1926– 1979

FLAŻYNSKA BARBARA

Barbara
Flażyńska
1934– 1988

Natwora Irena

Irena
Natwora
1937– 2002

Morąg - Prokop Anna

Anna
Morąg - Prokop
1958– 1989

Gierowski Włodzimierz

Włodzimierz
Gierowski
1897– 1965

Suliga Jan

Jan
Suliga
1925– 2000

Orliński Henryk

Henryk
Orliński
1930– 1997

Solek Maria

Maria
Solek
1903– 1968

SKROBACKA AGNIESZKA

Agnieszka
Skrobacka
1989– 2008

Lipska Eugenia

Eugenia
Lipska
1899–1995

Kwas Zygmunt

Zygmunt
Kwas
1926– 1946

Urbański Bernard

Bernard
Urbański
1908– 1980

Winiarski Henryk

Henryk
Winiarski
1931– 2010

Pabis Mieczysław

Mieczysław
Pabis
1929– 2008

Całka Witold

Witold
Całka
1928– 1998

Krzysztof Pawełkiewicz

Krzysztof
Pawełkiewicz
1937– 2005

ARENDARSKI BOGUSŁAW

Bogusław
Arendarski
1913– 1984

Tadeusz Miarka

Tadeusz
Miarka
1933 – 2013

Kmak Maria

Maria
Kmak
1926 – 2005

Grzegorz Modras

Grzegorz
Modras
1952 – 2005

Piotrowska Krystyna

Krystyna
Piotrowska
1923 – 1999

Łapińska Józefina

Józefina
Łapińska
1900 – 1986

Mikołajczyk Stanisław

Stanisław
Mikołajczyk
1918 – 1943

Minasiewicz Jerzy Radomir

Jerzy
Minasiewicz
1928 – 1992

Siuda Ryszard

Ryszard
Siuda
1915 – 1978

SIWEK CZESŁAW WINCENTY

Czesław
Siwek
1909 – 1980

Stanek Jan

Jan
Stanek
1898 – 1965

Stolarczyk Marian

Marian
Stolarczyk
1914 – 1982

Bieńkowski Tadeusz

Tadeusz
Bieńkowski
1897 – 1940

Młynarczyk Tadeusz

Tadeusz
Młynarczyk
1916 – 2010

Młynarczyk Tadeusz

Musiał
Ryszard
1927 – 1999

Niedzielski Zdzisław

Zdzisław
Niedzielski
1941 – 2010

Kłodawski Józef

Józef
Kłodawski
1898 – 1967

Świt Wacław

Wacław
Świt
1918 – 1976

Duchniak Władysław

Władysław
Duchniak
1906 – 1939

Czubiński Zygmunt

Zygmunt
Czubiński
1912 –1967

Czubiński Zygmunt

Adam
Wypych
1930 –1990

Świtalski Kazimierz

Kazimierz
Świtalski
1908 –1995

Podsiadły Kazimierz

Kazimierz
Podsiadły
1926 –2010

Zalewski Czesław Bogdan

Czesław
Zalewski
1901 –1994

Strzębalski Zbigniew

Zbigniew
Strzębalski
1921 –1991

Strójwąs Kazimierz Konstanty

Kazimierz
Strójwąs
1929 – 1991

Walocha jerzy

Jerzy
Walocha
1929 – 1944

Zdanowska barbara

Barbara
Zdanowska
1924 –1992

Stanisław Wdowicz

Stanisław
Wdowicz
1920 –1946

Zdanowska barbara

Grzegorz
Pecel
1978 –2015

Kurcman Stanisław

Stanisław
Kurcman
1945 –2005

Ryszard Miazga

Ryszard
Miazga
1934 – 2000

Eugeniusz Kerner

Eugeniusz
Kerner
1903 – 1993

Jadwiga Wójcicka

Jadwiga
Wójcicka
1909 – 1984

Garbacik Józef

Józef
Garbacik
1907 – 1976

Jerzy Janiszewski

Jerzy
Janiszewski
1926 – 2016

Sylwester Padjas

Sylwester
Padjas
1932 – 2016

Andrzej Amerek

Andrzej
Amerek
1956 – 2012

Barbara Borowiec

Barbara
Borowiec
1941 – 2014

Zbigniew Czarny

Zbigniew
Czarny
1957 – 2015

Maria Jelińska

Maria
Jelińska
1931–2016

Jerzy Kurczyna

Jerzy
Kurczyna
1954–2017









nietylkoja@onet.eu